Ubranka dla psa – kiedy warto kupić?

Moda na ubranka dla psów rośnie z roku na rok. Coraz więcej właścicieli decyduje się na zakup ubranka dla swojego pupila. Osoby, które nie posiadają psów, często zadają pytanie, czy ubieranie psa to aby nie przesada?

Czy pies naprawdę potrzebuje ubranie, czy nie jest to wymysł danego właściciela. Na powyższe pytania możemy odpowiedzieć w bardzo prosty i stanowczy sposób.

Pies w szczególności w niekorzystnych warunkach atmosferycznych potrzebuję ubrania, które będzie go chronić

Oczywiście są również sytuację, kiedy ubranko dla psa jest przesadą, dlatego warto znaleźć w tej kwestii złoty środek.

W dzisiejszym wpisie postaramy się przedstawić kiedy i jakie ubrania dla psów warto kupować. Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem pieska, zdecydowanie jest to wpis dla Ciebie. Zapraszamy do lektury. 

Kiedy powinniśmy zakupić ubranie? 

Nie każde warunki atmosferyczne będą odpowiednie do tego, by założyć naszemu psu ubranie. W gorące dni ubranie dla psa będzie zdecydowanie zbędne. 

Warunki, w których powinniśmy założyć ubranie dla psa:

  • pierwsze przymrozki,
  • długie spacery,
  • deszcz w chłodne dni,
  • śnieg.

Dla których psów kupić ubranko?

Ubranko może przydać się praktycznie dla każdego psa. Bardzo dużo zależy od tego, w jakich warunkach nasz pies żyje na co dzień. Jeśli jest przyzwyczajony do życia w mieszkaniu i wychodzi tylko na krótkie spacery na zewnątrz, to ubranie będzie szczególnie potrzebne.

Psy bezwłose również będą potrzebowały dodatkowej ochrony w zimne i deszczowe dni podczas spacerów. Dla tego rodzaju psów, ubrania są wręcz koniecznością.

Ubranko dla psa warto również kupić, w sytuacji gdy nasz pies jest jeszcze szczeniakiem lub gdy wychodzi z jakiejś choroby. 

Jak wybrać odpowiednie ubranie dla psa? 

Wybór odpowiedniego ubranka może sprawić wiele trudności. Na rynku jest wiele rodzajów ubranek, od ciepłych swetrów, po kombinezony i bluzy dla psów. Wybór jest ogromny, dlatego warto kierować się rozsądkiem przy zakupie. 

Najważniejszą kwestią jest to, by przy zakupie kierować się przede wszystkim potrzebami naszego psa, a nie wyglądem czy własnym gustem. Ubranie ma służyć psu, ma być praktyczne i wygodne. 

Rozmiar musi być dobrze dopasowany do Twojego psa, dlatego przed zakupem dokładnie zmierz swojego czworonożnego przyjaciela. Ubranie po założeniu nie powinno krępować ruchów psa.

Pierwsze kroki po zakupie – czyli jak przyzwyczaić psa do noszenia ubrania? 

Gdy już zdecydowaliśmy się, jakie ubranko dla psa chcemy kupić, następuje ostatni etap czyli przyzwyczajenie psa do nowego ubioru. Jest to bardzo trudny etap, szczególnie, gdy wcześniej pies nie nosił żadnych ubrań. 

Przyzwyczajanie psa do nowego ubrania powinniśmy robić stopniowo i powoli. Pies musi kojarzyć swoje ubranie pozytywnie, dlatego nie możemy na siłę nic robić. 

Na początku poczekajmy aż obwącha nowe ubranie, niech się przyzwyczaja do nowego zapachu. Następnie, gdy pies przyzwyczajać się do tego, możemy zacząć próbować zakładać ubranie przez głowę. Za każdą udaną próbę, warto nagrodzić psa. W ten sposób stopniowo i powoli uda nam się założyć pierwsze ubranie dla psa.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *