Ubranko dla psa na zimę – jak przygotować swojego czworonoga na zimowe spacery?

Przygotowanie psa na zimowe warunki, to bardzo duży problem dla wielu właścicieli. Każdy posiadacz psa zastanawia się, czy warto w tym roku inwestować w nowe ubranka i akcesoria, jakie dokładnie ubranka wybrać i gdzie je zakupić. Podczas zakupów ubranek, trzeba pamiętać, że pies to nie lalka, nie musimy go stroić w kolorowe i wymyślne stroje. W zimowych warunkach ważne jest to, by naszemu czworonożnemu przyjacielowi było ciepło i wygodnie. 

Aktualnie w sklepach z ubrankami dla psów możemy znaleźć wiele ciekawych produktów jak bluzy, sweterki, kombinezony czy kurteczki. Spośród tak wielu produktów musimy wybrać te odpowiednie dla naszego pas.  

Kiedy kupić ubranko dla psa?

Dla wielu nowych właścicieli czworonogów, ubranka dla psów to bardziej wymysł niż prawdziwa potrzeba. Trzeba jednak uświadomić sobie, że zwierzęta nie są przyzwyczajone do tak niskich temperatur i podczas codziennych zimowych spacerów kombinezon lub kurteczka jest niezbędna.

Jeśli widzimy, że podczas spaceru nasz pies drży lub kuli się, to wyraźny dla nas znak, że czas na zakup ciepłego ubranka. 

Ochrona psich łapek zimą

Przy ochronie psa musimy również pamiętać o łapkach naszego czworonoga. Podczas zimowych spacerów łapki psa są narażone na kontakt z solą, którą posypywane są drogi oraz chodniki.

Dodatkowo łapki narażone są na niską temperaturę oraz śnieg, dlatego musimy zadbać o łapki naszego psa. Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup odpowiedniego obuwia, które ochroni psa przed niekorzystnymi warunkami. Obuwie takie zrobione jest ze specjalnego tworzywa, które można w bardzo prosty sposób założyć pieskowi.

Jak powinno wyglądać zimowe ubranko dla psa?

Przede wszystkim należy zaznaczyć, że ubranko dla psa na zimę ma za zadanie ochronę go przed chłodem oraz innymi niekorzystnymi czynnikami. Ubranka przeznaczone na zimę powinny się cechować:

  • wygodą – ubranka powinny być komfortowe dla psa, nie powinny krępować ruchów ani obcierać sierści naszego czworonoga,
  • dobrą wentylacją – zimowe ubranka dla psa powinny mieć dobrą wentylację,
  • odpowiednim rozmiarem – ubranko dla psa powinno być dobrze dopasowane, przed zakupem musimy dokładnie zmierzyć psa aby wybrać odpowiedni rozmiar. 

Idealnym wyborem dla psa na zimę będą kombinezony dla psa, kurtki oraz kurteczki. 

Jak przyzwyczaić psa do ubranka

Przyzwyczajenie psa do nowego ubrania może zająć trochę czasu. Szczególnie, jeśli jest to jego pierwsze ubranie. 

Na początku powinniśmy go zaznajomić z ubrankiem, pies powinien obwąchać nowy przedmiot, w nagrodę warto mu dać jakiś przysmak. Jeśli kilka razy nagrodzimy naszego psa, powinien kojarzyć z przyjemnością daną rzecz, w naszym przypadku ubranko. 

Następnie możemy powoli próbować założyć dane ubranie naszemu psu. Na początku z pewnością nie będzie to dla niego wygodne, dlatego należy przyzwyczajać go powoli. Za każdą udaną próbą powinniśmy nagrodzić pieska.

W taki sposób, w ciągu kilku dni pies powinien przyzwyczaić się do danego ubranka. Od teraz możemy już ze spokojem wychodzić z nim na spacery.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *